1. dan

V petek, 10. 5. 2024, smo se z nadarjenimi učenci in planinci v spremstvu učiteljic športa odpravili na tabor v Tolmin. Po malici v šoli smo se zbrali, odšli proti avtobusu ter se odpravili na pot, ki je bila dolga, zanimiva, a z veliko ovinki. Ko smo prispeli, smo vzeli prtljago in se odpravili proti domu. Tam so nas že pričakali s kosilom. Kasneje smo se razporedili v sobe ter se zbrali na sestanku, na katerem smo prejeli vsa navodila o naši popoldanski aktivnosti – o pohodu na Kozji rob. Večer smo zaključili s prosto igro na igrišču in odhodom na sladoled. Bil je res zelo super dan!

Angelina, Mia Sophia in Inaja, 5. r.

2. dan

Drugi dan se je tabor začel z zajtrkom. Kasneje smo se razdelili v dve skupini. Mi smo se naprej odpravili s kolesi do nabrežja Soče, druga skupina pa se je odpravila do najstarejšega tulipanovca v Sloveniji in si ogledali živali, ki prebivajo v domu. Po malici smo se zamenjali. V popoldanskem času smo imeli lokostrelstvo in plezanje. Pred večerjo smo še odšli do sotočja reke Soče in Tolminke, kjer smo namočili noge. Dan smo ponovno zaključili z igro na igrišču.

Ema in Lia, 9. r.