V četrtek, 6. junija, smo se v okviru obogatitvenega programa za nadarjene z vlakom odpeljali v Maribor, kjer smo na domu obiskali pisatelja in dramatika Toneta Partljiča. Pisatelj nam je zaupal mnogo zanimivih pripetljajev iz svojega življenja, pripovedoval nam je o svojih učiteljskih izkušnjah, nastajanju literature, o življenju pisatelja, marsikatero zanimivost pa nam je povedal tudi o drugih pomembnih slovenskih pesnikih in pisateljih, npr. o Ivanu Cankarju, Simonu Gregorčiču in Prežihovem Vorancu. Svoje pripovedovanje je začinil z zanj značilnim humorjem, tako da smeha ni manjkalo. Na koncu se je dotaknil tudi zelo žalostne teme – ukradenih otrok (otroci, ki so jih leta 1942 z dvorišča I. osnovne šole vzeli materam in jih odpeljali v Nemčijo), o katerih je pisal v knjigi Strnišča.

Z ženo Milko sta nas prijazno sprejela in nas pogostila, zato smo se v njunem domu počutili zares prijetno. Pisatelj je vsakega izmed nas obdaril s knjigo. Izvedeli smo, da je na njegovih knjižnih policah okoli 10.000 knjig. Preden smo se poslovili, smo skupaj šli še na sladoled, nato pa smo se z učiteljicama vrnili na železniško postajo in se odpeljali domov.

Učenci z mentorico Katjo Janič