V torek, 14. 6. 2022, smo tretješolci odšli v Maribor, in sicer v akvarij-terarij. Dobili smo se v avli šole ob 6.40 ter se odpravili na železniško postajo. Na železniški postaji smo se vkrcali na vlak in se napotili proti Mariboru. Vozili smo se približno eno uro. Ko smo prispeli, smo se najprej odpravili v mariborski park, kjer smo pojedli malico. Učenci smo se nato razdelili v dve skupini in določili, katera skupina bo prva odšla na ogled akvarija-terarija. Ko smo se razdelili, je prva skupina odšla na ogled. Vstopili smo v prostor, kjer je bilo polno rib. Pozorno smo si jih ogledovali. Nato smo vstopili še v prostor, kjer so imeli kače, pajke, krokodile in želve. Bilo je zelo zanimivo. Ko sta si obe skupini ogledali akvarij-terarij, smo se odpravili na Piramido, visok mestni grič, kjer smo si lahko ogledali čudovit razgled Maribora. Od tam smo se napotili proti sladoledarju. Tam si je vsak kupil svoj sladoled. Ko smo ga pojedli, smo se odpravili proti železniški postaji. Ponovno smo vstopili na vlak in se odpeljali proti Celju. Bilo je zelo lepo.

Zoja Klep, 3. a