V Sloveniji že tretje leto poteka projekt Vseslovensko petje s srci. Na naši šoli smo se v ta projekt vključili s kulturnim dnevom, ki smo ga izvedli v petek, 24. 4. 2020. Sodelovali so učenci od 1. do 9. razreda, vključno s svojimi starši, člani družine v skupnem gospodinjstvu in učitelji. Program je bil sestavljen tako, da so v njem lahko sodelovali sami ali z družinskimi člani različnih starosti. Sodelujoči so se preizkusili v branju, petju, plesu, igranju, izdelovanju glasbil in sestavljanju ritma ter družabnih iger. Za marsikoga je bilo to nekaj novega, vendar so delo sprejeli kot izziv in neizmerno uživali v ustvarjanju.

Vlasta Ratej

Arura Pekošak (Izdelek)
Vid Čujež izdelek (Izdelek)

Naša šola kulturni dan ima,
učiteljica na spletni strani navodila mi da.
Da dan bo lepše izpeljan,
je treba pregnati hudiča stran.

Video posnetek s poskusi mi je na voljo,
da si ga ogledam, se o tem preskusim ter me spravi v dobro voljo.
Pri igranju se kozarec mi razbije
ter mi z razbitimi koščki srečo povije.

Za konec pa zapojem Zdravljico in
v starih oblačilih zaplešem na Golico.
In že je konec kulturnega dne,
saj čas prehitro gre.

Aneja kavalar, 9.a