Debaterji debatnega kluba I. osnovne šole Celje so se v soboto, 3. 12. 2022, udeležili 3. debatnega turnirja na državni ravni na OŠ Žirovnica. Turnirja se je udeležilo 30 ekip. Decembrski turnir je bil impromptu, kar pomeni, da so učenci debatne trditve za vse tri kroge izvedeli na turnirju in imeli vsakič eno uro časa za pripravo svojih govorov. Prva debatna trditev se je glasila Šolska prehrana bi morala vsebovati meso in mesne izdelke največ dvakrat na teden, druga debatna trditev je bila Ta zbor verjame, da bi se vsi morali redno ukvarjati z vsaj enim športom, v tretjem krogu pa so debatirali na trditev Nehajmo kupovati izdelke velikih onesnaževalcev (Coca-Cola, Pepsi, Nestle …).

Našo šolo so zastopale 4 ekipe (11 govorcev). Med njimi je bilo 6 začetnikov, ki so na tokratnem turnirju debatirali prvič in uspešno prebili led: Taja Vekuš, Tinkara Kvas, Tjan Prtenjak, Taisha Hodžić, Jakob Kaučič in Miha Čujež. Učenke, ki so ponovno zastopale našo šolo, so bile Zoja Vidmar, Neja Vogelsang in Brina Hus ter Lara Trkaj in Maša Žlavs. Ekipno so se najbolje odrezale Zoja, Neja in Brina, ki so zasedle 7. mesto. Brina je osvojila priznanje za 2. mesto med posameznimi govorci (vseh govorcev na turnirju je bilo 85), kar je izvrsten rezultat.

Čestitke vsem debaterjem!

Mentorici Katja Janič in Janja Ribič