FIRST LEGO League je partnerski projekt neprofitne organizacije FIRST (njen ustanovitelj je Dean Kamen) in danskega podjetja LEGO. Leta 1998 sta Dean Kamen in Kjeld Kirk Kristiansen združila znanje, izkušnje ter privlačen izdelek LEGO MINDSTORMS NXT, ki je odličen učni pripomoček, in nastal je vpliven program FLL. FLL je projekt, ki želi mladim pokazati, da so matematika, fizika, računalništvo in tehnika nadvse zanimiva področja ter da ponujajo obilico možnosti za ustvarjalno izražanje. V okviru tekmovanja FLL ekipe sestavljajo in programirajo robota, ki rešuje zanimive naloge, otroci pa se tako povežejo s strokovnjaki iz lokalnega okolja, pripravijo predstavitve svojega dela in vse to pokažejo na tekmovanju, ki ga sestavljata tekmovanje iz robotike in predstavitev projekta. Skupina strokovnjakov na svetovni ravni vsako leto izbere glavno temo tekmovanja, ki predstavlja enega od sodobnih znanstvenih problemov.

FLL_full_triangle

Projekt FLL je sestavljen iz treh delov:

• Robotski del: Učenci s pomočjo robota rešujejo probleme na polju, ki je tematsko opremljen z aktualno temo.

DSC_0153    IMG_5889

• Projekt: Učenci rešijo izbrani problem opredeljen na tematiko. Sodnikom predstavijo problem, načine, kako so prišli do inovativne rešitve, ter raziskave, ki so jih ob tem pokazali.

projekt   IMG_5677

• Vrednote: Učenci se pokažejo kot prava ekipa, ki je močna, kot je močen najšibkejši člen. Ekipa odraža moto FLL-ja: Pomembno je sodelovati in se ob tem zabavati.

vrednote      IMG_5311

Projekt navdušuje otroke po celotnem svetu. Učenci se tako 3 mesece aktivno pripravljajo na tekmovanje, ki je sestavljeno iz predtekmovanja in nato tekmovanja na državni ravni. Najboljši ekipi si izborita možnosti tekmovanja na evropskem ali svetovnem prvenstvu, ki vsako leto gostuje v drugih državah sveta.
Več o samem tekmovanju si lahko ogledate na uradni strani FLL Slovenija.

Sezona Člani Rešitev Ekipa Uspehi
senior solutionPomoč starejšim
(2012)
Tara Aleksandrova, 8. b